Mersin Murat Mantı Saç Ekimi 2020Öncelikle HoşKELdiniz!

Herkese merhabalar bu yazımızda MURAT MANTI SAÇ EKİM MERKEZİNDE yaptırmış olduğum  saç ekim sürecimi paylaşacağım.

Saç ekim tarihim 07.04.2020. 

Sabah 9 da saç ekimimin yapılacağı yere gittim. İlk önce kan aldılar. Bu süre zarfında biraz bekledim.
Beklerken fotoğraf çekimleri yapıldı. Daha sonra saçımı tıraş ettiler.  Ellerine sağlık. Çalışana personeller gerçekten çok ilgililer. Tıraş olduktan sonra Murat bey geldi çizimi yaptı. Sonra iğne vurarak kafamı uyuşturdular. Herhangi bir ağrı hissetmiyorsunuz. Sadece sinek ısırması gibi bir ağrı oluyor o kadar abartılacak bir durum yok. İğneden sonra bir 15 dakika geçti Murat bey tekrar geldi.


Birinci aşama: İşlem odasındaki sedyeye uzandım. Artık kanal açma işlemleri başladı. Bu biraz sürdü.Kanal açma işlemi yapılırken hiç ağrı hissetmedim. Kanal açma işlemi bittikten sonra sargı bezi ile kafamı sardılar. Biraz bekledim yine bu süreçte.

İkinci aşama: Bu aşamada artık ensemden greftler alınmaya başladı. Yine iğne yapılarak uyuşturuldu.  Herhangi bir ağrı olmadı. Bu süreç uzun sürdü neredeyse 3 saat gibi bir süre.
Bu aşamada tek sıkıntı yüz üstü yatmak. Bir süre sonra mideniz bulanmaya başlıyor. Daha sorna geçiyor zaten abartılacak bir durum yok. Personeller sağolsun yemek söylediler ama ben yiyemedim.

Üçüncü aşama : Geldik 3. ve son aşama olan ekim işlemlerine. Yine iğne yoluyla ekim yapılacak alan uyuşturuldu. 16.30 gibi ekim işlemine başladılar  ve 19.15 gibi bitti. Bu süreçte biraz ağrı hissettim. Üst kısımları ekerken sıkıntı yok ama ön hattı ekerken biraz ağrıdı. Aslında dayanılmayacak bir ağrı değil ama insan ister istemez hissediyor. Operasyon sürecinde tek ağrı hissettiğim aşama budur. Dediğim gibi dayanılmayacak bir ağrı değil.  Neyse ekim işlemlerim bitti. 3. Gün sonunda tekrar kontrole geleceğimi ve bu süre zarfında neler yapmam gerektiğini bana söylediler.

Evim yaklaşık 50 km uzaklıkta ve aracım olmadığını söyledim. Taksi tutup beni evime kadar gönderdiler. Ücrette almadılar. Tekrar ilgi ve alakalarından dolayı Murat beye ve ekibine teşekkür ederim.

İlk 3 gün dikkat edilecek en önemli hususlardan bir  tanesi kafanızı öne eğmemeniz. Eğer eğerseniz kafanızdaki sıvılar öne akacak ve kafanız,yüzünüz,gözünüz şişecektir. Ve birde bol bol suç içip ödem atmanız lazım. Ben bu süreci sıkıntısız atlattım. Herhangi bir sıkıntı olmadı.Biraz da görsellerle süsleyelim yazımızı.

1.Gün ensenin durumu. Resimde işaretlediğim yer. Sargı bezinden kalan parça. Herhangi bir sıkıntı değil. :)


                                                    Ekim yapılan ön kısım.

DÖRDÜNCÜ GÜN ENSENİN DURUMU
ENSEM ÇABUK TOPARLADI KENDİNİ. 

     Aşağıdaki resim ise   4. gün. Üçüncü gün yıkmadan 1 gün sonraki  durumum.
    3. Gün yıkmadan sonra deriler gerildiği için Ekim yapılan  alanlarda çatlaklıklar ve açılmalar olabiliyor ( resimde işaretledim) Bu sıkıntı yapılacak bir durum değil. 10. Gün yıkmadan sonra yavaş yavaş geçiyor.
   SON OLARAK 10. GÜN YIKMADAN SONRAKİ  DURUM.SAÇ EKİM SÜRECİM GAYET BAŞARILI GEÇTİ. MURAT BEY VE EKİBİNE TEKRAR TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. HER ZAMAN İLGİLİ VE ALAKALILAR.
ŞUAN ŞOK DÖKÜLMEM BAŞLADI. İLERİ Kİ GÜNLERDE SON DURUM FOTOĞRAFLARI PAYLAŞIRIM. SAĞLICAKLA KALIN.
Yorum Yap